Ovesné vločky nasekejte na jemno. Je to třeba v případě, kdy použijete ovesné vločky celé. Nasekejte na jemno také vlašské ořechy.
Spojte dohromady vločky, ořechy, povolené máslo, cukr či jeho alternativu, vejce, půl lžičky prášku do pečiva a vypracujte kompaktní těsto. Není ani tuhé, ani příliš mazlavé. Chce to chvíli ho propracovat…
Těsto vytvarujte do válečku, zabalte a dejte důkladně vychladit do lednice.
Váleček nakrájejte na plátky, z každého pak rukama vytvarujte kuličku. Do každé kuličky udělejte vařečkou důlek tak, aby dostatek těsta zůstal kolem dokola.
Každý důlek naplňte pomocí malé lžičky džemem.
Pečte na nepřilnavém plechu nebo plechu vyloženým pečícím papírem na 170 stupňů asi 25 minut. Koláčky musí zezlátnout. Pohledem poznáte, že jsou upečené…Nechte je chvíli vychladnout a až pak s nimi manipulujte.
Ovesné vločky jemné jsou pro mě velmi oblíbeným produktem. Kromě toho, že se skvěle hodí na přípravu domácích sušenek či flapjacků, připravuji z nich i palačinky, knedlíčky, nebo je večer zaliju tekutinou a ráno je snídaně připravená. Dále z nich ráda dělám vločkovou polévku, nebo je používám jako zahušťovadlo do různých zeleninových placiček. Jsou prostě všestranné. Preferuji ovesné vločky v bio kvalitě, které se u Countrylifu dají sehnat i v pětikilovém balení. A když mám po ruce ovesné vločky celé, jednoduše si je nadrtím v sekáčku…
Kdyby vás, jako mě, náhodou zaskočilo, proč je tento džem bez přidaného cukru nazvaný “ovocnou pomazánkou”, jedná se o legislativní záležitost. Paradoxem je, že džem, který neobsahuje přidaný cukr, momentálně není možné nazývat džemem. Pojem ovocná pomazánka tedy neznamená nějakou náhražku či “béčkovou řadu”, ale naopak…
> A co zkusit příště? Doporučuji vyzkoušet tytomandlové sušenky slazené čekankovým sirupem.
Sdílet recept myšičky na: