Kynuté lívance mají jedinečnou chuť i konzistenci. Jejich příprava je snadná. Stačí dát těstu dostatečný prostor na teplém místě a nechat ho pracovat.🙂
Pokud doma máte rádi lívance, vyplatí se pořídit si kvalitní lívanečník. Ušetří vám to čas i nervy. Kvalitní lívanečník lze poznat tak, že má nepřilnavý povrch a má tlusté dno. V ruce je těžký a stojí zato vybrat ten dražší.
Já někdy lívanečky upeču jako “sváču s sebou” a suché je beru do krabičky na výlet. Nejsou mastné a vydrží vcelku cokoliv.🙂
Na těsto
Na krém
Dále k opékání lívanečků přepuštěné máslo Ghí a různé džemy či povidla k mazání.
Lívance mohou být nehorázná kalorická bomba, nebo také “fit” svačinka. Stačí základ udělat podle návodu a cukr nahradit např. erythritolem. Dále běžný džem se spoustou cukru vyměnit za 100% džem jen z ovoce a místo šlehačky tvaroh rozmíchat s krémovým jogurtem. Výborná je také kombinace lehké zakysané smetany a Skyru.
Jako další variantu dávám k lívancům jen krém a čerstvé ovoce. Mimo sezónu sáhnu klidně do mrazáku pro jahody. Ty nechám v rendlíku povolit, krátce je provařím, trochu osladím a doplním o chia semínka. Díky tomu rychle vznikne domácí kompaktní jahodový “chia džem”.
> ☝️Nemáte čas na kynutí? Doporučuji vyzkoušet tyto lívance z podmáslí s opečenými banány
Sdílet recept myšičky na: