Recept

Špagety carbonara original

Zapomeňte na českou smetanou verzi tohoto receptu. Udělejte si úžasné carbonara original, které budete mít na talíři do 15 minut.

Novinky z myšičky

Nové recepty, tipy z praxe, moje doporučení

Špagety carbonara jsem dříve znala jen z českých restaurací, kde platily za hodně těžké jídlo, které si vynalézaví čeští kuchaři „vylepšili“ celými vejci a tučnou smetanou. Smetanu prý přidávají proto, aby jídlo nebylo suché, věřte ale, že se bez ní rozhodně obejdeme. Vyzkoušela jsem tyto špagety udělat podle Itala Emanuela Ridiho. Jídlo je do 15 minut na talíři a chuť je doslova návyková.

Na 4 porce budete potřebovat

  • Balíček kvalitních italských špaget
  • 200g Pancetty – lze nahradit libovou anglickou slaninou
  • 6 žloutků
  • 100g strouhaného parmazánu
  • 0,5dcl olivového oleje extra virgin
  • Černý mletý pepř

Postup

  1. Špagety uvařte dle návodu v dostatečném množství osolené vody tzv. na skus „all dente“ = zbytečně nerozvařit. Až budete špagety cedit, nechte si trochu vody, ve které se špagety vařily, stranou.
  2. Na pánev s trochou oleje vhoďte nakrájenou slaninu na nudličky a opečte do křupava.
  3. Zvlášť v míse smíchejte žloutky s parmazánem. V této fázi je dobré přidat cca 0,5 dcl vody, ve které se vařily špagety (pár lžic) Žloutky jdou pak s parmezánem lehce vyšlehat a zároveň zajistíte, že špagety nebudou suché.
  4. Uvařené špagety vhoďte na pánev se slaninou, proházejte a nakonec mimo oheň smíchejte s vyšlehanými žloutky s parmazánem.
  5. Na závěr můžete špagety ochutit čerstvým mletým pepřem a dozdobit petrželkou.

TIPY

  • Žloutky musí zůstat krémové, rozhodně je nesmíte nechat srazit. Jelikož ale neprochází tepelnou úpravou tak dlouho, jak by správně měly, dbejte na čerstvost a kvalitu vajec.

  • Přidávat do hotových těstovin trochu vody, ve které se špagety vařily, je starý italský fígl. Díky tomuto triku jsou každé těstoviny hned chutnější a vláčnější.

  • Pokud náhodou neseženete parmazán, zas takovým prohřeškem nebude, když ho nahradíte českým parmazánem (jak se mu říká) „Gran Moravia“. Tím ale veškeré záměny končí. Se Zátkovými kolínky a cihlou se požadovaného výsledku nedoberete 🙂

Dobrou chuť!

Sdílet recept myšičky na: 

Facebook
x.com
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

gooogle
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here

Další recepty na myšičce

Krémová polévka z pečených kaštanů

Jemná a přirozeně hustá krémová polévka, jejíž základ tvoří pečené kaštany. Budete překvapeni její jedinečnou chutí a sytostí. Skvělá lehká...

Bramborové placky s tuňákem a kukuřicí

Tyto placky jsou u nás doma hitovka. Ingredience mám na ně vždy doma. Vynikající jsou teplé s domácím dipem ze...

Vychytaný wrap s tuňákem – vhodný i s sebou do krabičky

Tento tuňákový wrap vás zaujme svojí šťavnatostí, vychytanou náplní i sytostí. Kromě kvalitního tuňáka obsahuje i sýr cottage, tedy i...

“Tataráček” z červené řepy

Červená řepa je úžasná zelenina, která může zazářit a nadchnout i ty, kteří by si o řepu jinak ani kolo...

Reklama hlavního partnera myšičky