Když jsem zkoušela dělat větší množství koprovky klasickým způsobem, tak jsem se nestačila divit, kolik másla, bílé mouky a smetany člověk spotřebuje. Spolu s knedlíky a kusem hovězího se jedná o jídlo, které vás spíš vyřadí z provozu, než aby dodalo energii. Problémem také bylo vychytat hustotu. Zvykla jsem si proto dělat koprovku “svým způsobem”. Je výborná, ale vidět její přípravu Pohlreich, tak ho asi klepne pepka.
Já koprovku dělám s bramborem a vejcem. Jednou koprovka byla, ale uvařená vejce ne. Vzpomněla jsem si tedy na [Šmakouna](http://www.varilamysicka.cz/slovnik/smakoun “Šmakouna”) v lednici, který je vlastně z vaječných bílků. Plátek jsem jen lehce prohřála v koprové omáčce, přihodila dvě brambory a během chvilky bylo hotovo. Šmakoun nebo také Shmaky či eggcheese se dá používat snad na všechny způsoby, přesto jej lidé rádi nejčastěji používají do různých salátů, těstovin či k zapékání. Nedávno jsem si potrvrdila, že skvěle poslouží i do takové klasiky, jako je koprovka.
V tomto článku není přesný recept na koprovou omáčku, dělám ji pokaždé jiné množství a dolaďuji za pochodu. Svůj postup jsem popsala níže.
Na koprovou omáčku
Jako přílohu podávejte brambory, které se vařily ve slupce.
Tento způsob přípravy koprovky s bramborem a se Šmakounem je vhodný pro kohokoliv, obzvlášťe pak třeba pro lidi, kteří se potřebují hlídat a dostanou chuť na omáčku.
Sdílet recept myšičky na: