Recept

Přírodní rybí filet se zelím “pak choy”

Kvalitní ryba se zelím pak choy. To je chuť, kterou musíte vyzkoušet. Bramborové pusinky dodají jídlu šmrnc.

Novinky z myšičky

Nové recepty, tipy z praxe, moje doporučení

V našich končinách by se měly kvalitní ryby jíst daleko častěji, než je zvykem. K rybě se hodí jakákoliv zeleninová příloha. Výhoda jídla je ta, že je dobře stravitelné a samozřejmě zdravé.

Budete potřebovat

  • Filety z limandy (patří do čeledi platýsovitých, samozřejmě můžete použít i jinou rybu)
  • Na dochucení ryby – sůl, pepř, kmín
  • Olivový olej
  • Jako přílohu čínské zelí „Pak choy“ (jelikož není běžně dostupné, je možné ho nahradit listovým špenátem)
  • Malou cibuli

Postup

  1. Rybí filety pokapejte citronem a nechte chvíli odležet. Rybu osušte, aby nebyla zbytečně mokrá, lehce osolte, opepřete a posypejte celým kmínem.
  2. Na teflonové pánvi rozpalte olivový olej a rybu z obou stran opečte. Záleží na tloušťce filetu, každou stranu opékejte cca 4 minuty. Ryba je rychle hotová. Někdy ji neopékám, ale podusím pod pokličkou.
  3. Připravte si zeleninovou přílohu. Vrchní lístky zelí „pak choy“ odřízněte, omyjte, osušte a minutku (ne více) poduste na trošce jemně pokrájené cibulky, kterou jste předtím nechali zesklovatět na olivovém oleji. Zelí dle chuti osolte. Pak choy můžete nahradit čerstvým špenátem a připravovat stejně. Základem je oba druhy zeleniny připravovat velice krátce. Kouzlo je v čerstvosti.

Jako přílohu můžete zvolit třeba výborné [bramborové pusinky](http://www.varilamysicka.cz/zdrave-recepty/bramborove-pusinky “Recept na bramborové pusinky”)

Co je to pak choy?

Pak choy je rostlina příbuzná mangoldu, tradiční zejména v asijské kuchyni. Můžeme ho konzumovat i syrový např. v salátech. Pak choy je vynikající dušený v různých asijských směsích nebo jako příloha právě k rybám či plodům moře. Lístky a košťály zpracováváme zvlášť, každá část vyžaduje jinou dobu úpravy.

Pak choy je vlastně „čínské zelí“. Zelí, které potkáváme v supermarketech, světlé s podlouhlými listy, není vlastně čínské, ale pekingské. To pro přesnost. Pokud byste měli možnost koupit tuto rostlinku, určitě po ní sáhněte, protože si pochutnáte. V zahradnictvích jsou běžně k dostání i semínka čínského zelí „pak choy“, takže je možné si ho i vypěstovat na zahrádce.

Já jsem se s touto rostlinkou seznámila v rámci biobedýnky, kde na mě vždy čeká nějaké překvapení a musím si pak rozšířit obzory 😉

Dobrou chuť!

Kamila

Sdílet recept myšičky na: 

Facebook
x.com
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

gooogle
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here

Další recepty na myšičce

Krémová polévka z pečených kaštanů

Jemná a přirozeně hustá krémová polévka, jejíž základ tvoří pečené kaštany. Budete překvapeni její jedinečnou chutí a sytostí. Skvělá lehká...

Bramborové placky s tuňákem a kukuřicí

Tyto placky jsou u nás doma hitovka. Ingredience mám na ně vždy doma. Vynikající jsou teplé s domácím dipem ze...

Vychytaný wrap s tuňákem – vhodný i s sebou do krabičky

Tento tuňákový wrap vás zaujme svojí šťavnatostí, vychytanou náplní i sytostí. Kromě kvalitního tuňáka obsahuje i sýr cottage, tedy i...

“Tataráček” z červené řepy

Červená řepa je úžasná zelenina, která může zazářit a nadchnout i ty, kteří by si o řepu jinak ani kolo...

Reklama hlavního partnera myšičky